• Zavolejte nám: +420 722 979 737
  • E-mail: info@pleu.cz
  • Otevírací doba: 08:00-17:00
    • Čeština
    • English

Fotoluminiscenční pigment

  • Úvod
  • /
  • Fotoluminiscenční pigment

Pigment na bázi hlinitanu - svítící prášek


Fotoluminiscenční pigmenty na bázi kovů alkalických zemin hlinitanu jsou nejuniverzálnější řadou fotoluminiscenčních pigmentů. Použitelné pro nátěry, nástřiky, inkousty, plasty, keramiku, sklo, textilie, atd. Všechny fotuluminiscenční pigmenty na bázi hlinitanu se vyznačují vysokou svítivostí a dlouhou dobou vyzařování. Fotoluminiscenční pigmenty se liší hrubostí, každá hrubost je vhodná pro jinou aplikaci. Je schopen odolat teplotám do 500°C.

Chemický vzorec: AlxSryCa(1-y)Oz: Eu Dy.

Pigment na bázi hlinitanu - voda


Vodou ředitelné fotoluminiscenční pigmenty jsou vyráběny z pigmentů na bázi kovů alkalických zemin hlinitanu pomocí povlékání. Mohou být přímo použity pro vodou ředitelné nátěrové hmoty nebo inkoust. Tato řada fotoluminiscenčních pigmentů je také vhodná pro fotoluminiscenční výrobky, které mají být ponořeny do vody na delší dobu. Fotoluminiscenční pigmenty se liší hrubostí, každá hrubost je vhodná pro jinou aplikaci. Je schopen odolat teplotám do 500°C.


Chemický vzorec: AlxSryCa(1-y)Oz: Eu Dy

Neonový fotoluminiscenční pigment - svítící prášek


Barevné pigmenty v sobě kombinují fotoluminiscenční vlastnosti pigmentů na bázi hlinitanu a pigmentů reagujících na ultrafialové světlo (UV A). Světlo vyzařující vlastnosti jsou aktivovány jak běžným, tak i ultrafialovým světlem. Neonové fotoluminiscenční pigmenty jsou získány zpracováním pigmentů na bázi hlinitanu. Tato produktová řada fotoluminiscenčních pigmentů má svěží a poutavý vzhled a je dostupná v oranžové, zelené, červené, růžové, modré, atd. Neonové fotoluminiscenční pigmenty běžně nabízíme pro epoxidové báze, ale v případě Vašeho zájmu je možné vyrobit i pro vodní báze.


Chemický vzorec: AlxSryCa(1-y)Oz: Eu Dy.

Pigment Rapid (Rychlonabíjecí)


Tato řada fotoluminiscenčních pigmentů je vyrobena z alkalických zemin hlinitanu stroncia, které jsou ve dne světle žluté a které ve tmě svítí žlutozeleně.PLE-P-Z-8 fotoluminiscenční pigment je k dispozici při rychlém vstřebání světla a snadné excitaci, doporučujeme používat v těchto oblastech s nízkým rozsahem hladiny osvětlení, jako je tunel, podzemní garáže, provozní haly apod. Fotoluminiscenční pigmenty se liší hrubostí, každá hrubost je vhodná pro jinou aplikaci. Je schopen odolat teplotám do 500°C.


Chemický vzorec: AlxSryCa(1-y)Oz: Eu Dy

Fotoluminiscenční pigment - svítící prášek na bázi sulfidu zinečnatého


Fotoluminiscenční sulfidové pigmenty jsou vyrobeny na bázi sulfidu a jsou nabízeny v červené nebo bílé barvě s bílým, oranžovým a červeným luminiscenčním svitem. Je to tzv. fotoluminiscenční svítící prášek s podobnými fotoluminiscenčními vlastnostmi jako předešlé typy fotoluminiscenčních pigmentů. Fotoluminiscenční pigmenty se liší hrubostí, každá hrubost je vhodná pro jinou aplikaci. Je schopen odolat teplotám do 500°C.


Chemický vzorec : MxOySz:Eu Ln or ZnS:Cu.

Galerie našich produktů fotoluminiscenčních pigmentů

Charakteristika fotoluminiscenčního pigmentu

Neškodný pro člověka a životní prostředí

Neobsahuje žádné toxické nebo radioaktivní prvky

Nízké požadavky na zdroje záření

Doba záření až 12 hodin

Použití pigmentu téměř v jakýchkoli podmínkách

Schopnost odolat ultrafialovému záření

Odolný vůči chemické korozi

Udržení výkonu i po tisíci hodinách osvitu 300 W rtuťovou výbojkou

Dlouhá životnost včetně svítivosti

Široká barevná škála

Široká škála velikostí částic

Svítí pod UV světlem

Specializujeme se na fotoluminiscenční materiály a výrobky.