• Zavolejte nám: +420 722 979 737
  • E-mail: info@pleu.cz
  • Otevírací doba: 08:00-17:00
    • Čeština
    • English
la azitromicina afecta la ovulación €54.04

Srovnání fosforu s pigmentem

  • Úvod
  • /
  • Srovnání fosforu s pigmentem

Fosfor vs. Fotoluminiscenční produkty


Všechny naše fotoluminiscenční produkty mají schopnost svítit ve tmě. Tuto samou schopnost má i fosfor, jehož samotné jméno je odvozeno od této vlastnosti. Latinsky se fosfor jmenuje phosphorous, což doslova znamená „světlonoš“. Díky této schopnosti fosfor zaujal designéry a architekty po celém světě, líbila se jim myšlenka, že objekty, či produkty mohou svítit ve tmě. Z fosforu se tak začal vyrábět fosforeskující prášek, z kterého se dala vyrobit fosforeskující barva, či jiné fosforeskující produkty. Později se však od výroby produktů z fosforu ustoupilo z důvodů negativního vlivu fosforu na lidské zdraví.

Vlastnosti fosforu


V přiměřeném množství je fosfor v lidském těle potřebná a užitečná látka. Ve větším množství je pak fosfor vysoce škodlivým, snižuje pružnost cév a přispívá ke vzniku kardiovaskulárních chorob. Smrtelná dávka fosforu bílého pro člověka je 0,15 gramu.

Fosfor v čisté podobě je prudký jed a vysoce vznětlivá látka, na první pohled se podobá kousku vosku. Fosfor je měkký, takže se dá krájet. Fosforu je několik typů, mezi nejznámější patří fosfor bílý a fosfor červený. Fosfor bílý je velice reaktivní látka. Na vzduchu může snadno vzplanout. Nejstabilnější formou fosforu je fosfor červený, který se používá při výrobě zápalek.

Zvolte správně!


Tyto vlastnosti fosforu znemožňují jeho průmyslové využití. Fosforeskující prášek a fosforeskující barva se tak musela přestat vyrábět. Nicméně na začátku nového tisíciletí se začali používat fotoluminiscenční pigmenty, které mají stejnou schopnost svítit ve tmě jako fosfor, ale nejsou zdraví škodlivé a jsou naprosto stabilní.

Naše fotoluminiscenční produkty jsou ale i dnes často zaměňovány s fosforem. Můžeme Vás ujistit, že se o fosfor nejedná. Jediná vlastnost, kterou mají tyto dvě látky společné, je jejich schopnost svítit ve tmě. Všechny naše fotoluminiscenční matriály jsme nechali otestovat a na požádání Vám můžeme zaslat všechny bezpečnostní listy.

Specializujeme se na fotoluminiscenční materiály a výrobky.